Miedź można zaliczyć do niezwykle trwałych surowców odnawialnych. Jak wynika z raportów międzynarodowych organizacji, podczas recyklingu nie traci ona swoich cennych właściwości. Może być pozyskiwana z dwóch źródeł. Pierwsze z nich to produkty miedziane, które nie będą już wykorzystywane. Chodzi między innymi o części armatury, instalacji, urządzeń gospodarstwa domowego. Proces odzysku fachowcy określają mianem rafinacją wtórną. Drugim sposobem jest wykorzystanie ścinków i odpadów fabrycznych. Ten sposób jest z kolei określany mianem bezpośredniego przetopu odpadów produkcyjnych. Miedź jest wysoko ceniona z kilku względów. Ceni się ją szczególnie jako doskonały przewodnik elektryczności oraz ciepła. Jest również niezwykle trwała i posiada właściwości antybakteryjne. Stosuje się ją w bardzo wielu sektorach, takich jak systemy transportowe czy zrównoważone ekologicznie budynki czy poprawa efektywności energetycznej. Miedź jest pożądana do recyklingu również dlatego, że jej właściwości nie niszczy nawet wielokrotne poddawanie temu procesowi. Jako materiał do formowania i montażu miedź sprawdza się wręcz doskonale. Jest mocna, odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, jest niepalna, nie wymaga również konserwacji. Korzystać z miedzi wtórnej może korzystać zarówno przemysł jak i branża budowlana. Miedź z odzysku ma taką samą jakość jak nowa, warto zatem zwrócić uwagę na jej wyjątkowe ekologiczne plusy. Jej cena, w stosunku do nowej, jest również na plus.
Related Posts

Projekt całego domu
Bardzo dużo czasu zajęło Ci znalezienie idealnej działki budowlanej, która spełniałaby wszystkie Twoje wymagania. Kiedy już udało Ci się już…

Gładzie sposobem na idealnie gładkie ściany
Przed malowaniem ścian warto zadbać o to, aby były one idealnie gładkie. Dopiero wtedy uzyskamy efekt, o który tak naprawdę…

Zarobki w branży budowlanej
Branża budowlana jest sektorem rynku pracy, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Każdego roku w sezonie letnim wielu…