Wilgotność powietrza w pomieszczeniach może spadać szczególnie latem oraz podczas sezonu grzewczego. Jakie mogą być tego konsekwencje? Suche powietrze źle działa na ludzką skórę, może ją wysuszać. Podobnie powietrze takie może działać na śluzówki, które chronią ludzki organizm przed bakteriami oraz wszelkimi wirusami. Warto jest więc zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Domowymi sposobami nawilżania powietrza w domu jest na przykład wieszanie na kaloryferach pojemników z wodą. Niektórzy kładą także mokre ręczniki na kaloryferach. Jest to dobre rozwiązanie, jednak nie działa na długo. Warto więc jest zastanowić się nad kupnem specjalnego urządzenia do nawilżania powietrza. Przed zakupem nawilżacza powietrza trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiary tak, aby były dopasowane do rozmiarów pomieszczenia w którym będzie miało nawilżać powietrze. Trzeba także sprawdzić ile prądu do działania będzie potrzebowało urządzenie. Jak działają nawilżacze? Niemal wszystkie nawilżacze działają w ten sam sposób. Wykorzystują wodę destylowaną lub wodę z kranu. Nawilżacz działa przez cały czas, kiedy jest podłączony do prądu. Warto więc zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić model z wbudowaną, automatyczną regulacją poziomu nawilżenia w pomieszczeniu. Jeśli w pomieszczeniu powietrze będzie już odpowiednio nawilżone to wówczas urządzenie przestanie działać. Jeśli chodzi o rodzaje nawilżaczy to na rynku znajdziemy dwa podstawowe – parujące oraz ultradźwiękowe.
Related Posts
Malowanie ścian w domu
Ostatnim elementem w budowie domu, jest dobranie odpowiedniego koloru ścian, czyli tak zwane wykończenie. I tutaj pojawia się pytanie, na…
Koszty wykonania masy betonowej
Mieszanka betonowa, czyli mieszanko wody, cementu oraz żwiru różni się ceną w zależności od tego, w jakich proporcjach musi zostać…
Na co się przyda pospolita deszczówka
Woda pitna stale drożeje. Przeciętna polska czteroosobowa rodzina zużywa jej około 200 metrów sześciennych rocznie. Okazuje się jednak, że przy…