W przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczeniem zaciąganego zobowiązania jest hipoteka kredytowanej nieruchomości. Oznacza to, że zaciągając kredyt na kupno mieszkania takowe mieszkanie, a dokładnie rzecz biorąc jego hipoteka staje się zabezpieczeniem kredytu. Jeżeli klient takowego zobowiązania nie spłaci straci mieszkanie czy dom. Sprawdza się to doskonale w przypadku kupna już gotowych nieruchomości, na których można ustalić od razu hipotekę. Co jednak w przypadku, gdy zaciągamy kredyt na budowę domu jednorodzinnego? Jak zapewne się domyślamy takowa inwestycja nieco potrwa. Hipotekę można ustalić na danej nieruchomości dopiero wtedy, gdy jest ona gotowa i oddana do użytku zgodnie z prawem. Do tego czasu nie może służyć, jako zabezpieczenie jakiegokolwiek kredytu, a zatem również i kredytu zaciągniętego na jej budowę. Co w takim wypadku? Otóż banki wymagają w takiej sytuacji tak zwanego zabezpieczenia tymczasowego. Jest ono potrzebne do momentu ustalenia zabezpieczenia docelowego, czyli omawianej wcześniej hipoteki. Co może być takowym zabezpieczeniem tymczasowym? Może to być na przykład hipoteka innej nieruchomości posiadanej przez kredytobiorcę. Formą zabezpieczenia tego rodzaju może też być poręczenie deweloperskie lub poręczenie osób trzecich. Również posiadana lokata bankowa może spełnić tą rolę. Banki często zachęcają do wykupu dodatkowego ubezpieczenia, które również może zabezpieczyć kredyt.
Related Posts

Stare, nowe mieszkanie
Wyszukane elementy dekoracyjne, jasne, słoneczne pokoje, a do tego bardzo przestronne wnętrza, wrażenie przytulności, elegancki oraz swego rodzaju klasy –…

Projekty domów mieszkalnych
Każdy dom czy ogólnie nieruchomość zarówno mieszkalna jak i o innym przeznaczeniu może być wybudowana wyłącznie w oparciu o profesjonalny…
Płać dużo mniej
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl, gdy słyszymy hasła „dom” czy „mieszkanie”, to oczywiście rodzina, domownicy, poczucie bezpieczeństwa, miejsce,…