Zabytkowe domy, które zachwycają swoją historią bardzo często wymagają kapitalnego remontu. Właściciele nie mogą jednak w pełni zrealizować swoich marzeń, nie mogą sobie często pozwolić na dowolność, jeśli chodzi o wygląd elewacji budynku, czy wystrój samych wnętrz. Zazwyczaj w takich sytuacjach kompromis zostaje wypracowany pomiędzy dekoratorem wnętrz, a konserwatorem zabytków oraz klientem. Znalezienie płaszczyzny porozumienia nie zawsze jest łatwe, nie zawsze wizja dekoratora wnętrz, konserwatora zabytków oraz klienta są ze sobą zgodne. Nie mniej jednak przy odrobinie dobrej woli udaje się znaleźć rozwiązania, które zostają zaakceptowane przez wszystkie strony. Zazwyczaj okazuje się, że rozwiązania wypracowane w drodze kompromisu okazują się tymi najlepszymi, które sprawiają, że wnętrza odzyskują nie tylko dawno utracony czar, ale są jednocześnie bardzo przytulne, i doskonale oddają charakter całego miejsca. Pomimo tego, że dla wielu dekoratorów wnętrz oraz osób pracujących na wyglądem elewacji budynku spotkanie z konserwatorem oznacza zazwyczaj konieczność zmiany projektów w bardzo dużym stopniu, to jednak jest to współpraca, która jest uważana za jedną z bardziej efektownych. Jest to z całą pewnością zasługa tego, że końcowy efekt współpracy dekoratora wnętrz oraz konserwatora zabytków zachwyca zazwyczaj nie tylko samego klienta, ale i wszystkich gości, którzy mają okazję zobaczyć odnowiony budynek.
Related Posts
Malowanie ścian w domu
Ostatnim elementem w budowie domu, jest dobranie odpowiedniego koloru ścian, czyli tak zwane wykończenie. I tutaj pojawia się pytanie, na…
Podbudowa z kruszyw – dlaczego taka ważna
W przypadku budowy wielu większych obiektów, w których występuje kostka brukowa bądź podbudowa betonowa należy użyć warstw stabilizujących z kruszyw…
Koszty projektu domu
Jedną z najważniejszych rzeczy podczas planowania budowy domu jest posiadanie projektu budowlanego. Określa on w jaki sposób ma zostać wybudowany…