Gdzie powinno poszukiwać się profesjonalnego lektora do filmów?

poszukiwanie profesjonalnego lektora do filmow

Branża firmowa jest bardzo specyficzna. Bardzo trudno się w niej wybić i przebić przez grono świetnych aktorów. Jak więc znaleźć profesjonalnego lektora do filmów? Gdzie powinno się go poszukiwać?

Rozwiązaniem jest bank głosów

Bank głosów to miejsce, w którym znalazły się głosy wielu lektorów. Są to lektorzy którzy mają określone doświadczenie bądź tacy którzy dopiero zaczynają prace w tej branży. Istotne wydaje się to, że bank głosów to miejsce, w którym można znaleźć nie tylko profesjonalistów ale również osoby które zajmują się użyczaniem głosów amatorsko. Z całą pewnością profesjonalny lektor to filmów również może być odnaleziony w bazie głosów. Należy sobie tylko zadać pytanie jakiego typu głos powinien to być. Nie do wszystkich filmów będą dopasowane wszystkie głosy. Zdarza się tak, że określony głos niekoniecznie będzie pasował do danego przedsięwzięcia.

Jak przeprowadzić casting na profesjonalny lektorski głos do filmu?

Najłatwiejszą opcję odnalezienia profesjonalnego lektora do filmów jest zrobienie castingu. Przebiega on w ten sposób, że ogłaszany jest w sieci. Osoby zainteresowane wysyłają swoje zgłoszenie. Odbywa się casting. Na jego podstawie wybierany jest jeden głos, który będzie brał udział w danej produkcji.

Po przeprowadzeniu castingu istotne jest podpisanie odpowiedniej umowy. W umowie powinny być zawarte wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zlecenia. W ten sposób obie strony zabezpieczają się przed oszustwem. Są ustalone jasne reguły współpracy oraz jej czas.

Czym powinien się charakteryzować głos lektora w filmie?

Lektur to człowiek, który musi się w sposób nienaganny wypowiadać. Musi to być osoba posiadająca odpowiednią dykcję ale również miły głos. Produkcjach filmowych ważne jest również, aby głos był dopasowany do postaci. Nierzadko więc zdarza się, że w castingach do filmów bierze udział osoba małoletnia. Zawsze musi się to odbywać za zgodą jej opiekunów prawnych. W innym razie nie jest możliwe spisanie odpowiedniej umowy.

Głos lektora wybranego do danej produkcji musi być odpowiednio dopasowany. Oznacza to, że jeżeli głos ma być podkładany pod „czarny charakter” nie może on być miłych, ciepły, przyjazny. Głos ten nie pasowałby do postaci co kłóciłoby się z obrazem widziany przez widza. Taka realizacja z pewnością nie cieszyłaby się popularnością. Stąd też głos zawsze musi być dobrany pod daną postać. Najtrudniej jest zawsze dobrać głosy dziecięce. Od dziecka bowiem nie da się wymagać tyle samo co od osoby dorosłej. Trzeba zawsze stosować taryfę ulgową, aby młody lektor nie zniechęcił się do wykonywanego zadania.

Dodaj komentarz