Dom kojarzy się nie tylko z rodziną, spokojem, bezpieczeństwem. Ale nie tylko. Dom bowiem to także budynek, zbiór pomieszczeń, sieć pokojów, korytarzy, łazienek, które, chociażby nie wiadomo, jak było to banalne, muszą zostać utrzymane w porządku i ładzie. Bo przecież, żeby dobrze nam się mieszkało, dom czy mieszkanie muszą temu po prostu sprzyjać. Im większa przestrzeń mieszkalna i im więcej zamieszkuje ją „lokatorów”, tym ład i porządek utrzymać trudniej. Nad wszystkim jednak spokojnie można zapanować. Po pierwsze, warto „nauczyć” domowników, by sprzątali po sobie. Wyniesienie szklanki do zlewozmywaka czy zmywarki, wrzucenie ubrań do kosza na pranie, ścieranie kurzu i utrzymywanie porządku we własnym pokoju to naprawdę niezbyt duży wysiłek. W „ogarnianie” i porządkowanie pozostałych pomieszczeń też warto zaangażować wszystkich dany dom czy mieszkanie zamieszkujących. Można ustalić grafik sprzątania albo też umówić się, kto i kiedy będzie porządkował dane pomieszczenie. Większe porządki także można podzielić, żeby uniknąć sytuacji, kiedy to jedna osoba wszelkie prace domowe wykonuje sama, a pozostali domownicy w ogóle nie zamierzają jej w tym pomóc. Ponadto, najlepiej działać systematycznie. Jeśli sukcesywnie dbać będziemy o to, żeby w domu każdego dnia był porządek, nawet większe sprzątanie nie powinno przysporzyć nam żadnych kłopotów. Chyba zatem lepiej ułatwiać sobie „domowe działania porządkowe”.
Related Posts
Piec kaflowy to wcale nie przeżytek
Dawne piece kaflowe były przede wszystkim wysokie i potężne. Ich wygląd zewnętrzny mógł być zatem dosyć przytłaczający. Nowoczesne piece kaflowe…
Jakim tynkiem otynkować dom
Otynkowanie domu, to sprawa priorytetowa. Nie tylko dlatego, że nadaje estetycznego wyglądu domowi, poprzez wyrównanie powierzchni, czy ukształtowanie tak zwanego…
Łazienka w drewnie za i przeciw
Drewno jest ostatnio materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym do budownictwa oraz aranżacji wnętrz. Jest materiałem naturalnym, ekologicznym i bliskim człowiekowi. Nie…