Jak wybrać rogówkę ogrodową? O tym warto pamiętać!

rogowka ogrodowa

Rogówka ogrodowa jest meblem, który doskonale sprawdza się podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, na przykład na tarasie albo na balkonie. Gdy chcesz zdecydować się na kupno takiego mebla, zobacz, jak go wybrać!

Kiedy warto zdecydować się na rogówkę ogrodową?

Narożnik czy też rogówka ogrodowa jest rodzajem narożnego mebla wypoczynkowego, który przeznaczony jest do relaksu w ogrodzie. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadaje się zarówno do wypoczynku, jak i do przyjmowania gości podczas imprez.

Rogówki ogrodowe są meblami, które mogą znakomicie sprawdzić się w wielu ogrodach – mniejszych i większych. Zapewniają dużą przestrzeń, a niektóre z nich można również modyfikować, gdy mają one modułową konstrukcję.

Rogówki ogrodowe – rodzaje

Producenci oferują rogówki ogrodowe w wielu wariantach, między innymi pod względem ich stylu, wielkości czy konstrukcji.

Narożniki ogrodowe doskonale sprawdzą się w wielu aranżacjach, między innymi w nowoczesnych ogrodach, ogrodach tradycyjnych, w stylu loftowym czy też w stylu rustykalnym.

Do wykonania takich mebli wykorzystuje się różne rodzaje materiałów, między innymi są to metal, drewno czy technorattan. Przekłada się to nie tylko na ich wygląd, ale również na ich odporność na czynniki zewnętrzne oraz trwałość.

Warto też wskazać, że rogówka ogrodowa może być wyposażona w komfortowe poduszki, które zapewniają dodatkowy komfort podczas wypoczynku.

Jak wybrać rogówkę do ogrodu?

Dobierając odpowiedni mebel, taki jak rogówka ogrodowa, należy uwzględnić szereg czynników, do których zaliczane są między innymi:

  • Wielkość rogówki

Producenci oferują narożniki ogrodowe w różnych wariantach pod względem wielkości, na przykład mogą być to meble przeznaczone dla 4, 5, 6, 7, a nawet 8 osób. Należy zatem dobrać je pod względem ich wielkości oraz kształtu, aby pasowały one do posiadanej przestrzeni oraz do liczby użytkowników.

  • Materiał narożnika

Należy także uwzględnić, z jakiego materiału wykonana jest rogówka ogrodowa. Do wyboru są rogówki drewniane, metalowe, z technorattanu czy innych rodzajów tworzyw sztucznych. Typ materiału przekłada się na jego wytrzymałość i konserwację.

  • Dodatkowe elementy

Aby rogówka ogrodowa była wygodniejsza, warto zdecydować się na model zawierający dodatkowe poduszki. Niektórzy producenci pozwalają na dobranie ich pod względem kolorystyki.

  • Kolor mebla

Warto też uwzględnić kolorystykę mebla, dobierając ją w zależności od własnych preferencji oraz stylu ogrodu.

Uwzględniając powyższe czynniki, można dobrać rogówkę ogrodową, która zapewni maksymalną wygodę!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz