Jaką pomoc oferuje psycholog dziecięcy? Kiedy się do niego udać?

pomoc psychologa dzieciecego

Psycholog dziecięcy oferuje szereg usług wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Jaką pomoc oferuje? W jakich przypadkach warto się do niego udać?

Jakie wsparcie oferują psychologowie dziecięcy?

W gabinecie psychologa dziecięcego dzieci i młodzież mogą uzyskać kompleksowe wsparcie dotyczące różnych sytuacji dotykających osób w tym wieku. Jakie wsparcie mogą zaoferować psychologowie dziecięcy?

Diagnostyka psychologiczna

Psychologowie dziecięcy zajmują się prowadzeniem diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży w przypadku pojawienia się różnych objawów wskazujących na problemy natury psychologicznej.

W tym celu przeprowadzają oni wywiady, obserwacje oraz testy, na podstawie których mogą określić, co jest w danym przypadku głównym problemem i w jaki sposób można go rozwiązać.

Psychoterapia

Psycholog dziecięcy, który ma również specjalność psychoterapeuty, może prowadzić terapię psychologiczną dziecka.

Organizują indywidualne, grupowe oraz rodzinne sesje terapeutyczne, aby pomóc dzieciom radzić sobie z różnymi trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami osobowościowymi, trudnościami z adaptacją do nowych warunków, traumą, deficytami umiejętności społecznych i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym.

Poradnictwo psychologiczne dla rodziców

Psychologowie dziecięcy ściśle współpracują z rodzicami, aby zapewnić im pomoc w opiece nad dziećmi.

W gabinetach psychologicznych rodzice mogą również skorzystać z różnych programów pomocowych, które pozwalają na uzyskanie kompleksowego wsparcia w różnych sytuacjach.

Psychologiczna pomoc kryzysowa

Psychologowie dziecięcy posiadają odpowiednią wiedzą i doświadczanie, aby zapewnić rodzicom kompleksową pomoc w razie sytuacji kryzysowych.

Oferują wsparcie dzieciom i rodzinom, dzięki czemu mogą oni łatwiej poradzić sobie z trudnymi wydarzeniami, które mogą zdarzyć się w życiu.

Gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną dla dzieci?

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży można obecnie uzyskać w wielu miejscach, między innymi w ośrodkach finansowanych z NFZ oraz w placówkach prywatnych.

Niestety, wielu rodziców spotyka się z problemem uzyskania pomocy psychologicznej za pośrednictwem placówek opłacanych przez NFZ. Główną przeszkodą jest długi czas oczekiwania na wizytę, który niekiedy może trwać nawet parę miesięcy. W związku z tym alternatywą stają się wizyty prywatne, ponieważ w tym przypadku kolejki są znacznie krótsze.

Gdy potrzebny jest psycholog dziecięcy Poznań oferuje dostęp do wielu punktów, w których można skorzystać z kompleksowej obsługi w tym właśnie zakresie.

Dodaj komentarz