Kompresory kłowe – czym są i jakie mają przeznaczenie?

klowe kompresory

Kompresory są powszechnie używane w różnych obszarach przemysłu, aby efektywnie przemieszczać różne media oraz prowadzić innego rodzaju procesy. Wśród wielu dostępnych kompresorów znajdują się kompresory kłowe. Czym dokładnie charakteryzują się tego typu kompresory? W jakim celu są one używane?

Czym jest kompresor kłowy?

Sprężarki kłowe, także określane jako kompresory kłowe – https://www.garenpost.com.pl/kompresory-klowe.html albo kłowe pompy próżniowe, są rodzajem sprężarek używanych w różnych procesach przemysłowych.

Są przeznaczone do przemieszczania gazów, w tym powietrza, azotu i gazu ziemnego, poprzez sprężenie go między dwoma wirnikami w kształcie kłów.

Jak zbudowane są kompresory kłowe?

Podstawowa konstrukcja sprężarki kłowej składa się z dwóch wirników, które mają kształt kłów albo pazurów i obracają się w przeciwnych kierunkach w obudowie.

Kły te są zaprojektowane tak, aby zazębiały się ze sobą, tworząc szereg kieszeni powietrznych lub komórek, które przemieszczają medium przez pompę. Gdy kły obracają się, kieszenie te zmniejszają się, ściskając gaz i zwiększając jego ciśnienie.

Jakie korzyści ma stosowanie kompresorów kłowych?

Jedną z kluczowych zalet sprężarek kłowych jest ich zdolność do bezolejowego sprężania, co czyni je idealnymi do zastosowań wymagających czystego, suchego powietrza lub gazu.

Są również bardzo wydajne oraz zużywają małe ilości energii, dlatego charakteryzują się one energooszczędnością. Dodatkowo ich zaletą są małe wymagania konserwacyjne.

Ponadto pracują cicho, a poziom hałasu jest znacznie niższy niż w przypadku innych typów sprężarek, dlatego doskonale nadają się one do stosowania w miejscach, w których kluczowe znaczenie ma niski poziom hałasu.

Kompresory kłowe – gdzie używane są najczęściej?

Sprężarki kłowe są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, przetwórstwie żywności, firmach w branży chemicznej, farmaceutycznej.

Są również stosowane w sprzęcie medycznym, tworząc wspomagane próżniowo systemy ssące, a także w sprzęcie laboratoryjnym przeznaczonym do odsysania różnych mediów.

Ponadto używane są też w celach pakowania produktów, ponieważ pozwalają na sprawne i szybkie pakowanie próżniowe.

Wykorzystywane są też wtedy, gdy konieczne jest oczyszczanie ścieków oraz napowietrzanie wody oraz innych mediów.

Gdzie można zamówić kompresory kłowe?

Urządzenia takie jak kompresory kłowe można obecnie zakupić od wielu dostawców, którzy posiadają w swoim asortymencie różne rodzaje sprzętów tego typu.

Z aktualnie dostępnymi modelami oraz ich dokładnymi parametrami technicznymi można zapoznać się już teraz w internecie, aby porównać je ze sobą i wybrać taki sprzęt, który najlepiej nadaje się do konkretnego przeznaczenia.

Dodaj komentarz