O czym nie możesz zapomnieć, jadąc na wakacje za granicą?

wakacje

Cały rok czekamy na wakacje i możliwość wypoczynku. Dlatego zwłaszcza rezerwując urlop za granicą, nie warto odkładać pakowania na ostatnią chwilę, aby w ferworze przygotowań nie zapomnieć o ważnych podczas wyjazdu rzeczach. Najlepiej już kilka dni przed wyjazdem zacząć pakować swoją walizkę według wcześniej przygotowanej listy, aby w razie konieczności móc dokupić pewne produkty przed wakacjami. O czym nie można zapomnieć, wybierając się na zagraniczny wyjazd? Podpowiadamy.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą na wakacje?

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, musimy wcześniej sprawdzić, jakie dokumenty mogą być od nas wymagane. Najlepiej już rezerwując wczasy na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/ sprawdzić, czy kraj, do którego się wybieramy, znajduje się w strefie Schengen, czy też nie. Jeśli tak, na wakacje musimy zabrać ze sobą dowód osobisty. Jeżeli jednak nie, konieczny jest paszport. 

Warto więc już co najmniej dwa miesiące przed wyjazdem sprawdzić, czy dokumenty te są aktualne, aby w razie konieczności mieć czas na wyrobienie nowych. W przypadku podróży do niektórych krajów wymagana jest również wiza, o którą także należy postarać się odpowiednio wcześniej. Dobrze jest zabrać ze sobą również kartę EKUZ, a także pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Jeżeli chcemy spędzić wakacje w egzotycznym kraju, powinniśmy zadbać również o to, by wykonać obowiązkowe w danym regionie szczepienia.

Czy brać ze sobą lekarstwa na wakacje?

W przypadku kiedy leczymy się przewlekle i każdego dnia musimy zażywać swoje lekarstwa, powinniśmy zabrać medykamenty ze sobą. Co więcej, warto takie produkty mieć przynajmniej w dwóch miejscach w razie gdybyśmy zgubili walizkę czy torebkę, ponieważ zdobycie niektórych leków poza granicami kraju może być trudne. W sytuacji, kiedy wybieramy się na zagraniczne wakacje i nie chorujemy przewlekle, możemy zabrać ze sobą takie produkty, które w razie niespodziewanych zdarzeń mogą nam pomóc w łagodzeniu objawów bólu, biegunki, wymiotów czy infekcji. Dobrze jest zabrać ze sobą również preparaty łagodzące oparzenia słoneczne oraz ugryzienia komarów.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na wakacje?

Jadąc na wakacje, warto zabrać ze sobą sprawdzony zestaw kosmetyków, które dobrze służą naszej skórze i wiemy, że nie wywołują podrażnień czy wysypu niedoskonałości. Wyjazd to nie najlepszy czas na testowanie nowości. Dlatego niezależnie od tego, czy planujemy wakacje w Grecji, czy egzotycznym kraju, warto mieć ze sobą podstawowe środki higieniczne, produkty do pielęgnacji twarzy, a także kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym.

Dodaj komentarz