Welon szklany w konstrukcji dachu – czym jest i jakie ma zastosowanie?

szklany welon

Konstrukcje współczesnych dachów są wielowarstwowe, co pozwala na uzyskanie ich odpowiedniego poziomu ich izolacji oraz trwałości. W konstrukcjach dachowych wykorzystuje się również welony szklane. Czym dokładnie są te materiały? Doradzamy!

Czym jest welon z włókna szklanego?

Welon szklany na dach to rodzaj materiału w formie siatki z włókna szklanego. Welon szklany składa się zwykle z cienkich, ciasno splecionych włókien, które łączone są ze sobą, aby uzyskać trwały i odporny na czynniki zewnętrzne materiał.

Welon szklany umieszcza się pomiędzy warstwami pokrycia dachowego, takiego jak gonty lub dachówki oraz izolacją termiczną z polistyrenu, aby wzmocnić dach i zapewnić dodatkową wytrzymałość i trwałość całej konstrukcji. Pomaga również zapobiegać pękaniu, gniciu i innym rodzajom uszkodzeń, które mogą wystąpić z czasem w wyniku pogody i innych czynników środowiskowych.

Czym charakteryzuje się welon szklany?

Welony szklane są materiałami o wielu zaletach, które obecnie używane są podczas budowy wielu obiektów, między innymi domów jednorodzinnych.

Pod względem swojej budowy welon szklany – https://www.ekomax.pl/welon-szklany/ jest w stanie zapewnić ochronę przeciwko wilgoci oraz przeciwko płomieniom. Pozwala on na uzyskanie trwałej i wytrzymałej separacji pomiędzy materiałami dekarskimi – pokryciem dekarskim oraz materiałem izolacyjnym. Zmniejsza dzięki temu ryzyko przenikania wilgoci oraz zapewnia dodatkową ochronę w przypadku pojawienia się pożarów. Także podnosi on wytrzymałość powyższych powierzchni.

Warto też wskazać, że welon szklany jest materiałem nietoksycznym, co oznacza, że nie zawiera on w składzie niebezpiecznych substancji oraz nie powoduje ich uwalniania do atmosfery. Dzięki temu jest bezpieczny dla środowiska oraz dla człowieka.

Gdzie można kupić welon szklany?

Obecnie welon szklany jest materiałem często używanym podczas prac dekarskich, dlatego jest on również łatwo dostępny i można bez problemów zakupić go w wielu sklepach prowadzących sprzedaż materiałów budowlanych i dekarskich.

Warto zapoznać się z różnymi wariantami welonów szklanych, które obecnie dostępne są w sprzedaży. Należy następnie porównać je z wymaganiami dotyczącymi konstrukcji dachu zawartymi w projekcie budowlanym.

Warto także porównać koszty związane z zakupem welonu szklanego w różnych sklepach, ponieważ mogą one znacznie różnić się między sobą. Dzięki temu będzie można wybrać takiego dostawcę materiałów, który ma bardzo atrakcyjne ceny. Zamówienie na welon szklany można również składać w wybranych sklepach internetowych z dostawą pod adres.

Dodaj komentarz