Z chłodnej Skandynawii

Skromność i elegancja – te dwie tendencje bardzo często dominują w modzie. Szczególnie wśród osób, które pracują w różnych biurach. Jednak nie tylko. Niejednokrotnie pojawiają się również w aranżacjach naszych mieszkań. Bazuje na nich między innymi tak zwany styl skandynawski.

Pozornie chłodny i ascetyczny wręcz momentami, w rzeczywistości jest niesłychanie praktyczny. Główną rolę odgrywają w nim kolory, z których najważniejsza jest biel. To ona powinna dominować w naszym mieszkaniu, zarówno jeśli chodzi o ściany jak i meble. Białe sofy, kanapy, stoliki czy nawet regały prezentują się jednak najlepiej, jeśli dodamy do nich choć odrobinę szarości. Jej udział może być naprawdę minimalny – zasłony, serwetki dywan na podłodze. Zamiast szarego równie dobrze możemy użyć brązu.

Odrobina wyraźniejszego koloru również nie zaszkodzi. W dodatkach może się pojawić żółty, czerwony czy zielony. Jeżeli nie przepadamy za białym, możemy go zastąpić delikatnym kremem. Styl skandynawski to także naturalność. Stawiamy więc na dużą ilość światła i drewniane wykończenia: podłogi, futryny czy meble. Brak zbędnych dodatków sprawia, że wnętrze nie jest zagracone, przez co nas nie przytłacza. Dzięki temu każdy w takim mieszkaniu będzie czuł się miło i bezpiecznie.

To doskonały pomysł nie tylko dla osób samotnych, lecz również dla całych rodzin. Jeśli więc jeszcze nie zdecydowałeś, jak ma być urządzone Twoje mieszkanie – weź taką możliwość pod uwagę.

Dodaj komentarz