Po co okno w środku?

Najnowocześniejsze projekty domów czy mieszkań niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć. Nowatorskie rozwiązania pojawiają się nie tylko przy planach biur lub pomieszczeń użytkowych. Również prywatna przestrzeń może być zaprojektowana w dość nietypowy sposób. Do częstych zabiegów można zaliczyć otwarte kuchnie czy salony połączone z przedpokojem. Jednak w wielu planach pojawia się także tak zwane wewnętrzne okno. To bardzo często alternatywa dla całkowitego otwierania pewnych pomieszczeń.

Najczęściej występuje ono pomiędzy kuchnią a salonem, ewentualnie jadalnią – to już zależy od rozplanowania pomieszczeń. Okno takie umożliwia swobodne przygotowywanie posiłków kiedy mamy w domu gości, a także transport zastawy czy już gotowych dań pomiędzy kuchnią a miejscem spożywania. To więc idealne rozwiązanie dla osób towarzyskich, które cenią jednak prywatność w kuchni i nie chcą całkiem otwartych rozwiązań.

Do oprawy takich okien bardzo często stosuje się drewno lub tworzywa sztuczne, jak na przykład PCV. Drewniane futryny czy plany są oczywiście bardziej eleganckie, jednak całkowicie niepraktyczne. Narażone na wilgoć i innego typu uszkodzenia łatwo mogę stracić swój świetny wygląd. Płytki natomiast sprawdzą się nawet przy intensywnym użytkowaniu, a dodatkowo nie sprawią problemów z doczyszczeniem. Okno wewnętrzne więc zyskuje sobie co raz większą popularność i bardzo często staramy się przebudować nasze wnętrze w ten sposób, aby móc je w nim umieścić.

Dodaj komentarz