A może koronkowe dodatki?

Dodatki pełnią ważną rolę w aranżacji naszego wnętrza. Odpowiednio użyte mogą zdziałać cuda, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. W dzisiejszych czasach bardzo często pojawia się tendencja do ich ograniczania. Oczywiście, wystroje minimalistyczne mają swój urok, nie musimy jednak całkiem z nich rezygnować. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się co raz to inne ich wzory i modele.

Co raz częściej w wystrojach mieszkań można zaobserwować koronki. Są one chętnie wybierane przez wszystkie kobiety, rzadziej pojawiają się w męskich mieszkaniach. Gdzie mogą się pojawić? Przede wszystkim firany. Długie czy krótkie, z dodatkiem koronki przy spodzie będą prezentowały się lekko i elegancko jednocześnie. Często pojawiają się także pryz zasłonach. Koronkowe elementy niekiedy można zaobserwować nawet przy roletach czy tak zwanych panelach okiennych. Ale to nie wszystko. To także obrusy i serwetki kuchenne. Nawiązując do stylu vintage nadają niepowtarzalny urok i klimat.

Koronka także jest często elementem ozdobnym na narzutach czy nawet niektórych dywanach. Często stosujemy ją jako motyw przy wykończeniu ścian. Jej zastosowanie jest więc naprawdę szerokie. Nie powinna zatem kojarzyć się wyłącznie z modą i ubraniami. W aranżacjach owoczesnych mieszkań sprawdza się tak samo, jak w przypadku ubrań. To klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego warto się zdecydować na to rozwiązanie w naszym domu.

Dodaj komentarz