Marzy mi się drewniana podłoga

Wykańczając nasze mieszkanie bardzo często staramy się nadać mu niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju klimat. Chcemy, aby każdy czuł się w nim swobodnie, ale i bezpiecznie. Często decydujemy się więc na sprawdzone rozwiązania, takie jak na przykład ułożenie paneli drewniane podłogi mają wiele zalet. Przede wszystkim – estetyka. Prezentują się one niezwykle elegancko i szykownie.

Mamy szeroki wybór gatunków drewna – Od rodzimych po egzotyczne. Wiąże się to oczywiście z kolorem i odcieniem paneli. Taka podłoga ociepli atmosferę w naszym lokum sprawiając, że będzie ono przyjazne i przytulne. Panele ponadto można zastosować przy najróżniejszych stylach w dekoracji wnętrz. Dają zatem wiele możliwości aranżacyjnych. Wybierając te odpowiednie la nas powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na drewno, lecz również grubość. Najtańsze są oczywiście najcieńsze. Nie należą one do trwałych i rzadko się sprawdzają.

Ważna jest także klasa ścieralności. W pomieszczeniach które użytkujemy intensywnie i natężenie ruchu jest spore (przedpokój, salon) najlepiej zastosować wyższej jakości materiały. Niższą klasę ścieralności można spokojnie położyć w sypialni – tutaj nie przebywamy zbyt często, podłoga więc nie będzie narażona na szkodzenia mechaniczne. Położenie paneli nie jest skomplikowane i trwa stosunkowo krótko, w porównaniu na przykład z płytkami. Dlatego też tak wiele osób chętnie sięga po to rozwiązanie.

Dodaj komentarz